Strona główna  >  Sprzęt Komunalny

przyczepa hakowa T286


Pronar przyczepa hakowa T286

Przyczepa hakowa T286 to uniwersalny produkt, który znajdzie zastosowanie zarówno w pracach rolnych, budowlanych, komunalnych, leśnych czy sadownictwie. Zakup takiej przyczepy to oszczędność wynikająca z zastosowania jednego podwozia i wielu nadwozi wykonanych na bazie ramy kontenera hakowego. Przyczepa PRONAR T286 posiada cechy, które znacznie zwiększają jej funkcjonalność i zakres użytkowania.

Solidna konstrukcja. Rama dolna została wykonana z wytrzymałych profili zamkniętych, zapewniających trwałość i sztywność konstrukcji. Zawieszenie mechaniczne tandem na resorach parabolicznych z rozstawem osi przekraczającym 1800 mm. Dzięki temu możliwe jest wykonanie przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej aż 23 tony.

Funkcjonalna. Hydraulicznie amortyzowany dyszel, wykonany z wysokogatunkowej stali. Jest on o 40 proc. lżejszy od podobnych konstrukcji z użyciem resora stalowego, a w dodatku bardziej funkcjonalny i równie wytrzymały. Jego układ hydrauliczny umożliwia płynne dostosowanie wysokości cięgna do zaczepu ciągnika, konieczne jest wówczas podłączenie pary przewodów do ciągnika. Tylna oś skrętna kierowana biernie (samoskrętna). Podczas jazdy do przodu oś samoczynnie skręca w kierunku jazdy. Natomiast podczas cofania konieczne jest jej zablokowanie do jazdy na wprost, w tym przypadku również konieczne jest podłączenie pary przewodów do ciągnika.
Centralny układ hydrauliczny sterowany elektronicznie za pomocą przewodowego pulpitu. Wszystkie układy hydrauliczne odpowiedzialne za obsługę kontenera połączone zostały w jeden centralny układ. Dzięki temu, do ciągnika wpinamy tylko dwa przewody hydrauliczne, umożliwiające obsługę tego układu. Wygodny i funkcjonalny pulpit sterowniczy z diodową sygnalizacją załączonej funkcji umożliwia łatwą i sprawną obsługę. Przyczepa wyposażona jest również w czujniki, które zabezpieczają przed jej uszkodzeniem i uniemożliwiają włączenie „niedozwolonych” funkcji. Dodatkowo przyczepa może zostać wyposażona w bezprzewodowy pilot sterujący oraz centralny układ hydrauliczny z pompą napędzaną WOM-em i własnym zbiornikiem oleju.

Bezpieczna. Dwa hydrauliczne cylindry wywrotu. Rozwiązanie to jest stosowane w samochodowych wersjach „hakowców”. Oba cylindry jednocześnie unoszą kontener, dzięki czemu bezproblemowo przebiega wciąganie i zdejmowanie kontenera oraz jego rozładunek. Każdy z cylindrów wywrotu wyposażony jest w hamulec, który w ostatniej fazie składania ogranicza prędkość przesuwu ram przyczepy.
Zderzak tylny wysuwany hydraulicznie. Podczas transportu kontenerów po drogach publicznych zderzak powinien znajdować się nie więcej niż 400 mm od końca kontenera. W tym celu przyczepy wyposażane są w zderzak, który należy ręcznie wysunąć na właściwą odległość, uzależnioną od długości przewożonego kontenera. Hydraulicznie wysuwany zderzak przyczepy hakowej T286 znacznie ułatwia pracę operatorowi przyczepy i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Hydrauliczna blokada kontenera. Zabezpiecza kontener przed przesuwaniem i podskakiwaniem podczas przewożenia na przyczepie. Hydrauliczna blokada umożliwia przewożenie kontenerów o różnych długościach bez konieczności jej dostosowywania do kontenera, tak jak to ma miejsce w blokadach mechanicznych.

Uniwersalna. Teleskopowa rama haka wysuwana hydraulicznym cylindrem o skoku 1300 mm. Duży skok umożliwia przewożenie kontenerów o wewnętrznej długości wynoszącej od 5000 do 6500 mm.
Hak z zapadką o regulowanej wysokości. Taka konstrukcja umożliwia przewożenie kontenerów wyposażonych w ucho zaczepowe położone na wysokości 1450 mm lub 1570 mm. Dodatkowo hak wyposażony jest w zapadkę, która automatycznie zabezpiecza ucho zaczepowe kontenera przed niekontrolowanym wysunięciem z haka.

Bogate wyposażenie. Specjalna blokada wahaczy stabilizuje zawieszenie podczas załadunku i rozładunku co eliminuje niepożądane wahania całego zestawu.

Wyposażenie standardowe:

- rama podwozia spawana z prostokątnych zamkniętych profili,
- dyszel hydraulicznie amortyzowany z płynną regulacją wysokości do łączenia z zaczepami ciągnika ( hitch, piton fix, transportowy, kulowy),
- zaczep dyszla obrotowy z okiem Ø50mm do łączenia z zaczepami ciągnika: hitch lub piton fix,
- podpora dyszla hydrauliczna prosta,
- zawieszenie tandem na resorach parabolicznych z rozstawem osi 1810mm, z przednią osią sztywną i tylną osią kierowaną biernie z instalacją hydrauliczna blokady skrętu, hamulce bębnowe o wymiarach 400×140 (układ wymaga stałego użycia jednej pary wyjść hydr z ciągnika),
- instalacja hamulcowa pneumatyczna dwuprzewodowa z ręcznym regulatorem siły hamowania,
- zderzak tylny wysuwany hydraulicznie,
- instalacja elektryczna z bocznymi światłami obrysowymi,
- metalowe błotniki,
- centralny układ hydrauliczny z systemem zabezpieczeń elektrohydraulicznych sterowany elektrycznie przewodowo, realizujący następujące funkcje (układ wymaga stałego użycia jednej pary wyjść hydrauliki z ciągnika):
  > podnoszenie ramy realizowane dwoma siłownikami wywrotu;
  > przełączanie hakowiec/wywrotka;
  > wysuwanie ramy haka;
  > blokada zawieszenia;
  > blokada kontenera;
  > wysuwanie zderzaka tylnego;
  > zasilanie pary wyjść instalacji hydraulicznej na tył (do układu podłączyć można hydrauliczną klapę kontenera lub hydraulikę wywrotu dodatkowej przyczepy);
  > świetlna informacja na panelu sterowniczym o włączonych funkcjach centralnego układu hydraulicznego;
  > program sterujący z zabezpieczeniem przed włączeniem „niedozwolonych” opcji
- hak z automatycznym zabezpieczeniem kontenera i regulowaną w dwóch położeniach wysokością (przystosowany do kontenerów wykonanych wg DIN 30722-1 i kontenerów wg SS3021),
- dwa kliny do kół umieszczone w ocynkowanych kieszeniach,
- materiały malarskie chemoutwardzalne dwuskładnikowe o wysokiej trwałości i odporności na UV,
- kolorystyka malowania podwozia czerwony RAL3000.

Parametry techniczne i wyposażenie

Model  T286
Dopuszczalna masa całkowita kg 23000
Ładowność (łącznie z masą kontenera) kg 17100
Masa własna kg 5900
Długość bez kontenera mm 7870
Długość z najkrótszym/najdłuższym kontenerem mm 7870/8940
Szerokość bez kontenera mm 2550
Szerokość z kontenerem mm 2550
Wymiary przyłączeniowe kontenera:
  wysokość haka
  rozstaw rolek
mm

1450/1570
1070
Dopuszczalne wymiary przyłączonego kontenera:
  długość całkowita (min/max)
  długość wewnętrzna (min/max)
  szerokość całkowita
  wysokość wewnętrzna
  prześwit pod podłogą
mm

5400/6900
5000/6500
max. 2550
max. 2000
min. 150
Wysokość pojazdu bez kontenera mm 2990
Wysokość rolek prowadzących kontener mm 1230
Maks. kąt wywrotu kontenera/zapotrzebowanie oleju °/l 50/25
Rozstaw kół mm 2000
Zawieszenie resory paraboliczne
Obciążenie oka dyszla kg 3000
Rozmiar ogumienia 445/65R22.5
Prędkość konstrukcyjna km/h 40
Minimalne zapotrzebowanie mocy ciągnika KM/kW 125/92

Kontakt:

tel.: (24) 355 32 22, (24) 355 32 38
tel. kom.: Gracjan 503 173 290
fax.: (24) 355 32 22
e-mail:
gracjan.spryszynski@agroma-poznan.pl


Realizacja projektu strony: Adrianna Zima ~ 2015-2017